مقالات متفرقه

آموزش جامع کار با کیپد

 

آموزش کار با کیپد

آموزش جامع کار با کیپد
توضیح عکس بالا :
۱ و ۲)  شکل صورتی  و سبز :   ۴ تا پایه به نام های R1-R2-R3-R4  و ۴ تا پایه C1-C2-C3-C4   پایه هایی هستن که ما با انها کیپد رو مدیریت میکنیم و این ۸ تا پایه همان ۸ تا پایه کیپد تو پروتئوس هستن(عکس زیر مربوط به کیپد تو پروتئوس هستش)
کیپد در پروتئوس

۳) اون شکل قرمزه(قرمزته…) : اینم مربوط میشه به مقاومت پول آپ صفحه کلید>>>که به نظر من باید وصلش کنید>>یعنی مقاومت ها رو قرار بدید>>>که بهتره مقاومت ۱۰K استفاده کنید>>>البته من خودم یه بار ۱K استفاده کردم و مشکلی پیش نیومد.تو این شکل پایه V رو به منبع تغزیه ۵ ولت یا ۰ ولت(زمین یا همون منفی) وصل میکنیم که بسته به پروژتون و نحوه کد نویسی متفاوت هستش>>>خودتون تست کنید ببینید باید به کجا وصلش کنید>>>مشکلی پیش نمیاد.
مقاومت هاتون رو هم به پایه های R1 -R2-R3-R4 وصل کنید.
۴) اونی که شکل نکشیدم دورش:  اونا هم با توجه به دیتاشیتی که همراه کیپد بود مربوطه به LED >>> یعنی بهش LED وصل میکنی تا اگه رو دکمه های کیپد کلیک کردی اونا روشن بشن.
دیتاشیت کیپد

همون طور که تو عکس بالا مربوطه ما پایه مثبت  LED هامون رو به پایه های L1-L2-L3-L4  وصل کرده و اون یکی پایه ها رو به CO وصل میکنیم.

انواع کیپد : 

تو بحث کیپد از شکل و ظاهر و این که ۴×۴ هستش یا ۴×۳ و یا مربوط به ماشین حساب بگزریم میرسیم به مهم ترین بحثش که ، ما دوع کیپد معمولی و فلت داریم>>که تفاوتشون تو شکل و ظاهر و قیمت هستش و این که کید معمولی ارزون تر>> فضای بیشتری میگیره>>> و این که حتما باید در عمل ببینیدشون تا…. laugh
اینم یه شکل از کیپد معمولی
کیپد معمولی

و اینم کیپد معمولی ۴×۳
کیپد معمولی
و اینم یه شکل از کیپد فلت
کیپد فلت

مشکلات  کار با کیپد :

سوال : کیپد من کار نمیکنه>وثتی روش کلیک میکنم چیزی رو LCD نشون نمیده>همینطوری برا خودش عدد نشون میده تو LCD و…
جواب :
۱) اگه پایه پایه ای رو تو کد نویسی تعریف کردین که KEYPAD بایدبهش وصل بشه حالا اگه تمام پایه ها ی KEYPAD به میکرو و پایه های تعریف شده وصل نباشن این مشکل به وجود میآید.

۲) اگه پول آپ KEYPAD رو فعال نکرده باشید این مشکل به وجود میاد(که در  بالا توضیح دادمش)
۳) مشکل از کد های پروژتون.
۴) اگه از برد برد استفاده میکنید اتصالات رو حتما چند بار چک کنید تا حتما وصل باشن>>> تو کار با برد برد احتمابلا کیپد ها خیلی اضیتتون خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا