مقالات متفرقه

آموزش کار با IC 555 و چند پروژه با ۵۵۵

آموزش کار با IC 555 و چند پروژه با 555

آموزش کار با IC 555 و چند پروژه با ۵۵۵

معرفی نرم افزارها

۱) مرجع کامل آی سی ۵۵۵

مرجع کامل آی سی 555

توضیحات این نرم افزار

یکی از پرکاربردترین IC ها IC 555 است. تقریباً تمام مهندسان برق آن را می دانند و از آن در طراحی های خود استفاده می کنند. از این آی سی می توان برای طراحی تایمر ، فرستنده ، تقویت کننده ، آژیرهای پلیس ، رقص سبک ، موتور پله ای ، تولید ساعت و حتی تجهیزات درمانی و پزشکی استفاده کرد. این برنامه به شما کمک می کند تا ساختار داخلی IC و انواع مدارهایی را که می توان با آن طراحی کرد ، یاد بگیرید. کسانی که در زمینه الکترونیک تازه کار هستند می توانند مدارهای ارائه شده را بسازند و یاد بگیرند و به تجربیات خود اضافه کنند. این همچنین یک مرجع همراه برای مهندسان است. این برنامه همچنین به دانشجویان رشته های برق و علوم کامپیوتر و فنی که دارای دروس الکترونیک و تکنیک پالس هستند ، کمک خواهد کرد.

من از این آی سی بسیار استفاده کرده و خواهم کرد و آنرا یک آی سی اساسی می دانم ، گرچه همه کارها جواب می دهد. این آی سی را می توان با آی سی های دیگر یا میکروکنترلرها انجام داد ، اما سادگی و ارزان بودن این آی سی جذابیت خاص خود را دارد و هنوز هم سال ها پس از اولین تولید آن در بین مهندسان برق محبوب است.
در این برنامه شما همیشه یک کتابخانه کامل از انواع مدارهایی که با این آی سی ساخته می شوند و همچنین حالت های عملکرد و خطاهای این آی سی در تلفن همراه خود خواهید داشت.
ایجاد مدارهای عملی و جالب آسان و در کمتر از 10 دقیقه بسیار لذت بخش است. شما که در ساخت مدارهای عملی تازه وارد هستید ، از کار خود لذت می برید و به تجربه خود اضافه می کنید.
توضیح عملکرد تمام مدارات در زیر آنها آمده است. اگر گوشی شما لمسی باشد به راحتی می توانید شماتیک مدارات را کوچک و بزرگ کنید. همچنین برای مشاهده بقیه نوشته ها آنها را با دست بکشید.
قبل از شروع به ساخت مدارات قسمت خطاهای آی سی ۵۵۵ را مطالعه کنید. همچنین قبل از شروع کار برای اینکه یک دید کلی از این آی سی داشته باشید قسمت توضیحات مربوطه را مطالعه کنید.
و از همه جالبتر اینکه من در قسمت مدارات پایه و مد استابل و مد مونواستابل محاسبات لازم برای فرکانس خروجی و یا زمان تایمر را در برنامه گنجانده ام تا بتوانید با داشتن مقادیر معلوم مقدار مجهول را بدست آورید.
روش کار به این شکل است:

  • با دوبار کلیک کردن روی هر قسمت مقدار پاک می شود سپس می توانید مقدار جدید وارد کنید.
  • با کلیک روی واحدها می توانید واحد نمایش مقدار را تغییر دهید.
  • برنامه طوری طراحی شده که باید یکی از خانه ها خالی بماند تا مقدار محاسبه شده بر اساس دیگر مقادیر در آن قرار گیرد.
  • اگر مقادیر داده شده باعث شود مقدار درستی برای متغییر مجهول بدست نیاید پیغام مربوطه ظاهر خواهد شد.
  • اگر بیش از یک خانه خالی باشد با زدن دکمه محاسبه پیغام داده خواهد شد.

۲) مدارهای ایسی ۵۵۵
مدارهای ایسی ۵۵۵

توضیحات این نرم افزار

این برنامه برای دسترسی سریع و اموزش ۱۷۳ مدار الکترونیکی  با ایسی معروف ۵۵۵ با حداکثر کیفیت و امکانات درست شده است که برای دانشجویان رشته های برق و الکترونیک و علاقه مندان به  ساخت و اموزش الکترونیک و مدارهای الکترونیکی گزینه ای بسیار مناسب است .
مدارات  به پنج  فصل زیر طبقه بندی شده است :

  1. مدارهای نوری
  2. مدارهای اسیلاتور
  3. مدارهای سنسور
  4. مدارهای کنترل
  5. مدارهای متنوع

قابلیتهای برنامه:
این برنامه هم مثل دیگر برنامه های ما فصل بندی شده است و گرافیک بسیار زیبایی دارد و دارای امکاناتی چون تغییر نوع و رنگ و اندازه فونت و همچنین تغییر رنگ پس  زمینه متون می باشد همچنین قابلیت اشتراک گذاری متون و یادداشت روی صفحات را دارا می باشد که می توانید مطالبی را به صفحات اظافه کنید همچنین دارای یک فهرست پویا می باشد که می توانید تجربیات خود را در ان بنویسید و تعداد صفحات را هم اظافه کنید
همچنین در این برنامه هم همه نقشه ها و تصاویر دارای قابلیت بزرگنمایی دو انگشته می باشند.
تصاویر مدارات روی اسکریین شاتاهای بالا ممکن است واضح نباشند اما به شما قول می دهم که با فشردن دکمه بزرگنمایی تصویر، تصاویر و نقشه های برنامه را در بهترین کیفیت خواهید دید که  در گوشیهای مینی هم به راحتی قابل مشاهده هستند.
در این برنامه    هم  به راحتی میتوانید مدار موردنظرتان را پیدا کنید و به راحتی ان را بزرگ کرده و مشاهده نمایید و یادداشتی را به ان اظافه کنید و توضیحاتی برای هر مدار داده شده است و  قطعات ان یا روی مدار موجود است یا در قسمت توضیحات موجود است .
چون در این برنامه از منابع خارجی استفاده شده است توضیح  همه این مدارات به انگلیسی خیلی ساده و روان می باشد که بنده به دلیل حفظ محتوای منابع از دستکاری و یا حذف ان خودداری کردم و  اما نام مدار را به دقت ترجمه کرده ام.
در برنامه قبلی بنده به نام مدارهای ترانزیستوری هم مدارهایی از ایسی ۵۵۵ ارائه شده است که با این برنامه فرق دارند و ساده تر هستند و میتواند در صورت تهیه به مکمل این برنامه تبدیل شود که به کاربران توصیه میکنم.
این برنامه مبتدی نیست و تا حدودی حرفه ای است و برای دانشجویان و اساتید دانشگاهها و کسانی که  الکترونیک  را می دانند ساخته شده است و کسانی که الکترونیک بلد نیستند توصیه می کنم که برنامه های مبتدی بنده به نام اموزش الکترونیک  و
مدارهای ترانزیستوری را که در این مارکت عرضه کردم در ابتدا تهیه کنند.
اکثر قسمتهای برنامه دینامیک بوده و نزدیک ۱۷۳ تصویر دارد

۳) Timer IC 555 Calculator

Timer IC 555 Calculator

توضیحات این نرم افزار

IC 555 is a basic timer IC for hobbyist or electronic engineers. This app is used to calculate monostable and astable circuit

Features:
۱٫ Calculate monostable circuit
۲٫ Calculate frequency of astable circuit
۳٫ Calculate component values of monstable and astable circuit. Save component values in CSV file (Excel file)

Note :
۱٫ For those who need support please email to the designated email.
Do NOT use either the feedback area to write questions, it is not appropriate and that is not guaranteed that can read them.

Tags : Timer IC, NE555, LM555, Calculator, Basic electronics

۴) Timer IC 555 Tool

Timer IC 555 Tool
توجه : از این نرم افزار به بعد، نرم فزار هایی هستن که من تو Google Play پیداشون کردم و متاسفانه تو اپ های ایرانی نبودن لذا آخرین نسخه این نرم افزار ها رو (به تاریخ امروز) من دانلود کردم و در زیر گزاشتم تا دوستانی که مشکل دارن و…، البته نحوه دانلود از Google Play رو میتونید تو گوگل بسرچید تا کلی آموزش براتون بیاد(که چون ربطی به این مطلب نداره لذا کاری بهش نداریم، البته چیز خاصی هم نداره، بگذریم)

 

توضیحات این نرم افزار

The app tries to be a reference of LM555 for students, teachers and hobbyists of electronic.

You can calculate time for monostable mode, frequency and duty cycle for astable mode. The advantage of this app is you can decide if you start with capacitor, resistor or frequency. You can learn about block diagram, functions, operations mode and a wiring option on protoboard.

Also, the tool has a amazing feature to plot the behavior between a range selected.

Additional that is possible to share or save your calculations in your device.

۵) ۵۵۵ Timer Tool

555 Timer Tool

 

توضیحات این نرم افزار

This is a tool to help electronics hobbyists easily select component values for the ubiquitous 555 Timer chip.

You simply enter the frequency (or alternatively the delay period) that you want your 555 timer chip to run at – and an initial timing capacitor value – then the 555 Timer Tool calculates a list of the best combinations of other components that meet your requirements.

As a convenience, you can also use touch gestures to snap component values up or down to the next preferred value. To do that just stroke the values displayed on the circuit diagram. Stroke upward to adjust upwards, or stroke down to adjust downwards.

The preferred value range that values are snapped to is selected by choosing “Preferences” from the options menu.

For example, suppose you wanted a 555 timer to oscillate at 440 Hz (the A above middle C on the piano keyboard) then just:

۶) ۵۵۵ Timer Calculator

555 Timer Calculator

 

توضیحات این نرم افزار

This simple tool allows you to calculate the values for R1, R2 and C1 for a desired Frequency, it also calculates the Duty Cycle.
Don’t bother or stress trying to figure out what values to use in your home projects, simply launch this app and the calculations are done for you automatically. You can either enter the Values for R1, R2 and C1 and calculate the output frequency, or simply enter the desired Frequency and your Capacitor value and the app will calculate R1 and R2 as simple as that.

Calculations are done either for astable mode or Monostable mode.

Please leave your comments and feedback, suggestions are always welcome, we will add new features as we progress.

۷) ElectroCalc FREE

ElectroCalc FREE

 

توضیحات این نرم افزار

ElectroCalc is a fast calculator for electro-electronic projects.

The PRO version of ElectroCalc doesn’t have any ads, contributes to the developer and it has more functions than free version.

Free version available calculations:
– Timer 555 – Monostable
– Timer 555 – Astable
– Ohm’s Law
– Resistor – Color Code
– Zener Diode – Voltage Source
– LM317 – Voltage Source
– LM317 – Current Source
– Equivalent Resistance
– Voltage Divider
– Capacitive Reactance – XC

B) چند پروژه با آی سی ۵۵۵

۱) تولید پالس ۵۰ هرتز با IC 555

در زیر عکس هایی از شماتیک در پروتئوس، در عمل و در نرم افزار(که در پایین توضیح دادمشون – که فرکانس و D.C موج رو تعیین میکنیم و مقدار خازن و مقاومت ها رو اون نرم افزاره میگه)، عکس از اسیلوسکوپ هم هر کاری کردم نتونستم بگیرم، دلیلش هم بماند،
تولید پالس 50 هرتز با IC 555

تولید پالس 50 هرتز با IC 555

پروژه با آی سی ۵۵۵

۲) پروژه فلشر با آی سی ۵۵۵

این فایل پروژه ها رو من ته مطلب/ته همین قسمت برا دانلود گزاشتم، اینجا عکس هاشو فقط میزارم.
تو این پروژه ۴ تا LED داریم که ۱ ثانیه ۱ بار خامو روشن میشن…..فقط همین
پروژه فلشر با آی سی 555

نرم افزار IC 555

ساده ترین پروژه فلشر

پروژه ساده فلشر با 555

 

4.3MB پروژه فلاشر با آی سی 555 + فایل پروژه و آموزش IC 555

۳) پروژه فلشر با IC 555 و  ۴۰۱۷ IC

تو این پروژه LED ها به ترتیب روشن و خاموش میشن…..الله اکبر….عجب چیز خفنی
پروژه فلشر با IC 555 و 4017 IC

 نرم افزار IC 555

۴) پروژه سرو موتور با ۵۵۵

خو تو این پروژه همون طور که از اسمش معلومه میایم و به کمک IC 555 یه سرو موتور رو کنترل میکنیم و با دستکرایر اون مقاومت متغییر موتور میچرخه  ، مثلا میتونید یه مقاومت نوری(مقاومتی که مقدارش با تغییر نور محیط تغییر میکنه و فک کنم بهش میگن LDR….دقیقا خاطرم نیست فک کنم همین باشه) قرار بدید تا با تغییر نور محیط موتور بچرخه  ، یا هر کاربردی که فک میکنید، مقاومت متغییر با دما و…

پروژه سرو موتور با 555

۵) تولید ولتاژ منفی با iC 555

کاربرد جالب دیگه IC 555 تولید ولتاژ منفی هستش که میتونه تو بعضی جاها به کارتون بیاد، حالا کجا میتونه بکارتون بیاد رو خدا میدونه فقط  ….. البته تو فکرشم که تو آینده انواع روش تولید ولتاژ – رو بگم تو یه مطلب جدا و تا حالا ۳ روش پیدا کردم و تست کردم و پروژه باهاش بستم…..حالا وقتی کاراش تموم شد مطلبش رو میزارم تو سایت.
تولید ولتاژ منفی با iC 555

C) نرم افزار IC 555 برای کامپیوتر

۱) اینم یه نرم افزار خوب که میتونید توسطش مقدار D.C (دیوتی سایکل) موج و بعد فرکانس رو تعیین کرد.
توجه : در فایل زیر یه نرم افزار دیگه هم هستش که شبیه همین نرمافزار هستش فقط یکم گرافیکی تر و امکانات کمتر، فک کنم نسخه جدید همین نرم افزار باشه. در کل این بهتره.
نرم افزار IC 555

 

۲) اینم یه نرم افزار همه کاره و قوی ترین نرم افزاری که من برا ic 555 دیدم، خیلی امکاناتش زیاد هستش. از دستش ندید. :-D، اسم این نرم افزار ۵۵۵ Timer PRO2 هستش.(این ۵۵۵ هه سمت چپ Timer PRO2 هستش   هرکاری کردم نیومدش سمت چپ  )
۵۵۵ Timer PRO2

 

 

E) اندازه گیری فرکانس با اسیلوسکوپ

تو آزمایشگاه وقتی بخواین مدار رو ببندین، مثلا یه مداری میزاید که کارش تولید پالس با فرکانس و D.C مورد نظر هستش حالا اگه بخواین این فرکانس تولیدی رو مقدارش رو اندازه بگیرید باس از اسیلوسکوپ استفاده کنید، که برا این کار میتونید فایل های زیر رو دانلود کنید و بخونید، در کل چیز خاصی نداره، تعداد مربع های افقی رو میخونی و در مقدار T.D ضرب میکنی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا